Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Kombinované dni zdravia: Trendy v starostlivosti na rok 2022

Posledné dva roky boli veľmi náročné vo všetkých oblastiach pracovného života a starostlivosť o zdravie zamestnancov nebola výnimkou. Nakoľko väčšina ľudí pracovala takmer výlučne z domu, aj dni zdravia sa presunuli do online priestoru. Online prednášky a workshopy na rôzne témy v oblasti fyzického a duševného zdravia či škola varenia chutných receptov sú u zamestnancov veľmi obľúbené, no individuálne aktivity a hlavne osobný kontakt nedokázali nahradiť.

Rok 2022 a návrat do kancelárii

Pandémia COVID-19 tu síce ešte nejaký čas bude, no predpokladá sa, že pri postupnom uvoľňovaní opatrení a pri zvyšujúcej sa zaočkovanosti obyvateľstva už spoločnosti vo svete nebudú čakať s aspoň čiastočným návratom do kancelárii. Home office už totiž dávno prestal byť považovaný za najlepší benefit a dlhodobá práca z domu zamestnancom neprospieva psychicky a ani fyzicky. Plnohodnotný návrat do kancelárii sa ale neočakáva a firmy už teraz plánujú flexibilné nastavenie pracovného režimu – z domu, aj priamo vo firme.Kombinované dni zdravia

Rovnaký trend je vo svete očakávaný aj pri organizácii vzdelávacích aktivít pre zamestnancov a plánovaní firemných dní zdravia.

Prednášky ostanú v online priestore

Počas pandémie sa ukázalo, že prednášky je naozaj efektívne organizovať v online podobe, najmä vo veľkých korporáciách. Takáto forma prednášky vie totiž zasiahnuť výrazne väčšie množstvo zamestnancov, nakoľko sa na ňu vedia pripojiť od svojho počítača, kdekoľvek na Slovensku (alebo vo svete) sa nachádzajú. Pri prednáškach naživo taktiež treba počítať s kapacitným obmedzením konferenčných miestností, čo v online priestore riešiť netreba. Budúcnosť preto bude priať online forme, prípadne streamovaniu prednášok, ktoré budú organizované priamo vo firmách.

Individuálne aktivity a workshopy naživo

Čo zamestnancom v rámci dní zdravia chýba v online priestore je osobný kontakt a individuálne aktivity, akými sú obľúbené diagnostiky kože, očí a podobne. Tie bohužiaľ v online priestore kvalitne nezabezpečí nikto, nakoľko je pre ne potrebné vyšetrenie či meranie špecializovanými prístrojmi. Pre zdravie a prevenciu pred chorobami sú však tým najdôležitejším bodom, čo si uvedomujú aj zamestnávatelia. Pri plánovaní dní zdravia teda síce prednášky ostanú v online forme, no takéto individuálne aktivity sa do firiem vrátia už pri prvotnom uvoľňovaní pandemickej situácie. Samozrejme s dôrazom na hygienu a všetky nevyhnutné opatrenia.

Príkladný deň zdravia

Ako si predstaviť kombinovaný deň zdravia? Nakombinovali sme pre vás 4 obľúbené aktivity s lekármi, psychológmi a výživovými poradcami. Inšpirujte sa!

AktivitaČas
Interaktívna online prednáška: Syndróm vyhorenia – Problém 21. storočia9:00 – 10:00
Individuálne InBody diagnostiky zamestnancov (15 minút / osoba)10:00 – 17:00
Individuálne diagnostiky zraku (10 minút / osoba)10:00 – 17:00
Online škola varenia (kapacita 15 osôb)18:00 – 19:30

Súvisiace články