Skip to content
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Zdravie a ekológia v moderných firmách. Ako motivovať zamestnancov?

Starostlivosť o zdravie zamestnancov a vzdelávanie v oblasti ekológie či cirkulárnej ekonomiky sú čoraz častejšie skloňované pojmy v slovníku managera každej modernej firmy. Rozmýšľate, ako tieto pojmy dostať z teórie do praxe v práci, ale aj doma? Tu je niekoľko overených tipov, ktoré pomôžu vašej firme byť zdravšou a zelenšou.

Prednášky a workshopy

Ak sa chcete v nejakej téme vzdelávať, prednášky a workshopy z oblasti ekológie a zdravia sú ideálnym začiatkom. Samozrejme, množstvo informácii o oboch týchto témach nájdete už aj na internete. Problémom je, že ich tam je až príliš a je ťažké si vybrať, ktoré sú tie pravdivé. Prednáška s profesionálom vo svojom odbore problém so selekciou informácii vyrieši a zároveň máte možnosť sa okamžite pýtať, čo vám nie je jasné.

Chcete si teoretické informácie rovno vyskúšať? Zavolajte si do firmy odborníka, ktorý pre vás pripraví praktický workshop. Napríklad o zdravom chrbte a cvičeniach zameraných na odstránenie bolestí ste už určite videli mnoho videí a článkov. Možno ste ich už aj, úspešne alebo neúspešne, vyskúšali. Na workshope so skúseným fyzioterapeutom máte istotu, že sa ich naučíte správne a skutočne vyriešia váš problém.

Diagnostiky, vyšetrenia a individuálne aktivity

Skupinové aktivity, ako prednášky a workshopy, sú skvelým úvodom do každej problematiky v oblasti ochrany životného prostredia a starostlivosti o zdravie. Štruktúrovaná prezentácia, odborný výklad profesionála, množstvo kolegov, ktorí sa pýtajú otázky, čo by vám nenapadli. To všetko vám pomôže problematiku navnímať a pochopiť. Ako ale posunúť vašu motiváciu starať sa o seba a svoje okolie na ďalší level? Všetko si personalizujete, ideálne za pomoci odborníka.

InBody diagnostiky s výživovým poradcom po jeho prednáške o zdravej strave, individuálne sedenia s psychológom po prednáške o vyhorení, diagnostika chodidla s fyzioterapeutom po workshope zameranom na techniku behu. To sú len niektoré z individuálnych aktivít, ktoré vylepšia vaše dni zdravia.

Každodenná motivácia a zdravie

Žiadna z týchto skupinových či individuálnych aktivít však nebude dlhodobo postačovať, pokiaľ nezaradíte odporúčania a rady do bežného života. Doma je to na vás a na vašich pravidlách, ktoré si vymyslíte. V práci je najlepšie tieto aktivity aspoň raz za pol roka opakovať a zároveň, všetky informácie z prednášok a individuálnych sedení pravidelne pripomínať. Možností je veľa. Pravidelné zdravé a eko newslettre, video materiál z prednášok, ktorí si spracujete a budete ho posielať medzi kolegami a zamestnancami, rýchle infografiky, ale aj plagáty a iné info materiály, ktoré dostanete do svojej spoločnosti. Práve tak viete motivovať svojich zamestnancov žiť zdravšie, udržateľnejšie, a v konečnom dôsledku aj produktívnejšie.

Súvisiace články